Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Veľké prekvapenie v Teleráne

15. 12 2022 08:30 | markiza.sk
Veľké prekvapenioe v Teleráne
Veľké prekvapenioe v Teleráne Foto: TV Markíza
Moderátori a štáb Telerána pripravili vianočnú pesničku
Moderátori a štáb Telerána pripravili vianočnú pesničku
Moderátori a štáb Telerána pripravili vianočnú pesničku

Moderátori a celý štáb prekvapili!

Tento rok sa opäť môžete tešiť na vianočnú pesničku, tentokrát v podaní celého tímu Telerána, kolegov z tímu Centra spravodajstva a publicistiky vrátane jeho riaditeľa – Henricha Krejču a samotného generálneho riaditeľa televízie Markíza Matthiasa Setteleho.

Kým po minulé roky známe tváre TV Markíza prespievali známe vianočné hity, tentokrát pesnička aj samotný videoklip vznikal v réžii „teleraňáckeho“ tímu. Moderátori aj celý štáb sa tak postaral o veľké vianočné prekvapenie. Premiéra klipu Sviatočná bude v pondelok 19.12 v Teleráne.

Sviatočnú pieseň naspievali moderátori rannej šou – Tomáš Juríček, Matúš Krnčok, Roman Juraško, Kveta Horváthová, Lenka Šóošová, Lucia Hlaváčková a pridali sa k nim aj ďalší členovia Telerána.

Pod textom je podpísaná šéfredaktorka publicistiky TV Markíza Zuzana Štelbaská, hudbu napísala dramaturgička a redaktorka Telerána Alex Haňdiaková a réžie klipu sa ujala dramaturgička a redaktorka Telerána Katarína Plevová.

_14A3083.jpg
Foto: TV Markíza
 

„Keďže v redakcii máme množstvo talentov, chceli sme priniesť autorskú pieseň. Išlo o tímovú prácu, všetko sme riešili spoločne. Od témy, spôsobu snímania či hlavných úloh vo videoklipe,“ prezradila Zuzana Štelbaská. „Všetkým nám išlo najmä o to, aby bola pieseň zábavná, aby sme ukázali zákulisie aj to, že aj my si vieme zo seba vystreliť, pričom nikto nie je dokonalý. Spoločne sa každé ráno snažíme pripraviť čo najlepšie vysielanie pre našich divákov, aj keď občas zažívame trapasy a „kotrmelce“ ako hocikto iný.“ Tvorba piesne zabrala celému štábu zhruba mesiac. Najťažšia bola organizácia a logistika účinkujúcich.

Katarína Plevová, dramaturgička a redaktorka Telerána a tiež režisérka videoklipu prezradila, že niektoré scény boli poriadnou výzvou. „Napríklad moment, v ktorom sa Tomáš Juríček obleje kávou sme museli natočiť na jedenkrát, keďže mal pripravené iba jedny nohavice. Výzvou bolo aj nakrúcanie v mínusových teplotách pri jazierku. Matúš Krnčok v člne, Tomáš Juríček s plyšovou rybou... V momente, keď sme mali nastavenú celú scénu, začalo liať. Museli sme teda čo najrýchlejšie upratať komplet celú techniku aj rekvizity.“

_14A2803.jpg
Foto: TV Markíza
 

S hudbou sa vyhrala talentovaná Alex Handiaková. „Akonáhle som dostala text k vianočnej piesni, sadla som si za klavír a zahrala prvé tri akordy, ktoré mi napadli. Začala som si len tak spievať slová a v hlave naskočila melódia. Bolo to až zázračne rýchlo. Po dvoch dňoch som skúsila vytvoriť novú melódiu. No mohla som sa akokoľvek snažiť, vždy som sa vrátila k prvej verzii. Vďaka tomu som vedela, že to je tá správna melódia.“

ZAK_1589.JPG
Foto: TV Markíza
 

Neodmysliteľnou súčasťou Telerána je aj RNDr. Jozef Iľko. Ani ten účasť v klipe neodmietol. „Bol som príjemne prekvapený, keď ma kolegovia z Telerána oslovili kvôli účasti v tomto videoklipe. Som veľmi rád, že som mohol byť jeho súčasťou a že divákom môžeme aj takýmto spôsobom spríjemniť vianočný čas.“

FOTOGRAFIE Z NAKRÚCANIA NÁJDETE V GALÉRII

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 30. januára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na