Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Patrika Paulínyiho sa všimol aj National Geographic. Jeho dokumenty vyrážajú dych

25. 07 2022 13:00 | kf
Patrik Paulínyi v Indii
Patrik Paulínyi v Indii Foto: Instagram/patrikpaulinyi

Mladý dokumentarista má za sebou neskutočné zážitky nie len vo svete, ale aj na Slovensku.

Slovenského dokumentaristu a cestovateľa si všimli aj vo svete. Patrik Paulínyi poukazuje na krásy nie len Slovenska, ale aj na iné miesta vo svete, kde sa nedostane len tak každý. Naposledy bol v Indii na festivale, kde vítali jar.

„India je pre mňa jedinou krajinou, kde nemusím chodiť po pamiatkach. Stačí mi, keď sa posadím niekde pred hotel, a zažijem také veci ako nikde inde. Krajina ma fascinuje práve ľuďmi. Baví ma motať sa po meste s ľuďmi bez domova, alebo svätými ľuďmi,“ prezradil Patrik. Hoci sa dostáva aj na nebezpečné miesta, podľa jeho slov sa nikdy nebál a verí v dobro v ľuďoch. Jeho videá sú fascinujúce, ale mnohokrát aj náučné.

S bicyklom na Kilimandžáro

Patrik má za sebou niekoľko cestovateľských zážitkov. Jednou z nich je projekt, ktorý si vymyslel jeden český cyklista. Jeho snom bolo vyjsť na vrch a zjazdiť dole z Kilimandžára na bicykli. Patrik dostal tú česť, že mohol ísť s ním a celé to natočil.

Prečo sa vybral do Slovenského raja, ako vydrží týždeň v prírode sledovať bez pohybu zvieratká, a aké najnebezpečnejšie situácie zažil, sa dozviete v rozhovore pre Teleráno.


Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 7. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na