Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Markizáčka prekvapuje. Naspievala prekrásnu vianočnú pesničku

09. 12 2021 15:54 |
Ivana Brillová so synčekom
Ivana Brillová so synčekom Foto: Instagram/ivka_brill

Tvár z Telerána vás svojou novinkou naladí na vianočnú atmosféru.

Ivana Brillová, ktorú poznáte z celoraniek v Teleráne, je aj veľký spevácky talent. Dlhodobo sa venuje rusínskej hudbe a je tiež vedúcou speváckej zložky folklórneho súboru. Novou skladbou s názvom Kto tam po dorozi vnesie do vašich domovov vianočnú náladu.

„Keďže všetci poznáme vianočné koledy a vinše, rozhodla som sa naspievať menej známu, ale emotívnu pieseň Kto tam po dorozi. Zistila som, že na Slovensku túto pieseň doposiaľ ešte nikto hudobne nespracoval a nepripravil k nej videoklip. A ja sa teším a je mi veľkou cťou, že môžem byť prvá. Pieseň je veľmi emotívna, veľmi rád ju spieval môj dedko a mne ostala hlboko vrytá v srdci,“ uviedla rusínska speváčka.

TIP: S Tribulom po horách: Bývalý superstarista si ako prvý trúfol pretextovať kultovú pieseň

„Tieto piesne sa u nás spievali bez hudby, preto som chcela vytvoriť niečo nové, netradičné. Na hudobné spracovanie som oslovila Lenku Murínovú, ktorá skomponovala krásny rozprávkový sprievod pre husle a cimbal. Na husle hrá Patrik Kanuščák, člen orchestra Štátnej filharmónie v Košiciach. Hry na cimbal sa zhostila Andrea Gladišová, o mix a mastering sa postaral Roman Šoltýs,“ dodáva Ivana.

„Videoklip bol natáčaný v Šarišskom Jastrabí, mojom rodisku, kde som ako malé dievčatko zaspievala svoje úplne prvé tóny,“ upresňuje Ivana Brillová. Nalaďte sa pri ňom na vianočnú náladu.

Pozrite si tiež vystúpenie speváčky z Telerána:

 

TIP: Fanúšikovia Eriky Judínyovej sa dočkali ďalšej skvelej správy

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 27, júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na