Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Nový moderátor Telerána hýri sebavedomím: Na jednu vec by si však nikdy netrúfol!

28. 05 2021 11:00 | pet
Matúš Krnčok
Matúš Krnčok Foto: TV Markíza
Matúš Krnčok moderoval reláciu #tbt
Matúš manželkou Ninou
Matúš s manželkou a dcérami Terezkou a Marínou

Matúš Krnčok miluje adrenalín a ako dieťa poškuľoval po práci patológa.

Obľúbené Teleráno čakajú v letných mesiacoch zmeny. Adriana Poláková s Darom Richterom sa rozhodli odísť a nahradí ich nová moderátorská dvojica. Premiéra v rannej šou televízie Markíza tak čaká Zuzanu Čimovú a Matúša Krnčoka.

TIP Prekvapivá záľuba novej moderátorky: Z krásnej Zuzky nespustíte oči

Ich prvé vysielanie sa pomaly blíži a Matúš sa už na novú výzvu teší. Vysielanie naživo je totiž práve to, čo potrebuje. Vtedy dokáže dať zo seba všetko. V rozhovore nám prezradil napríklad aj to, aké dôležité je zdravé sebavedomie, ako vníma svoju moderátorskú partnerku Zuzku alebo kam sa chystá s rodinou na dovolenku.

zdroj: instagram.com/matuskrncok

Patológ amatér so zdravým sebavedomím

Každý ako dieťa sníva o nejakej práci. Po akom zamestnaní si túžil ty? Už vtedy si pokukoval po mediálnej oblasti? 
 
Keď som bol malý, tak som skôr skúmal. Rád som pitval plastelínu a hral sa na patológa. Neskôr som už pitval dážďovky, červíky a podobne. Ale k ďalším pitvám som sa nedostal. Našťastie.
 
Vraj si trúfaš odmoderovať všetko. Nie je to trochu príliš sebavedomé vyhlásenie? 
 
Ja mám veľmi rád výzvy. Preto toto vyjadrenie. Nie je nič, do čoho by som v mojej profesii nešiel. Jedna vec vlastne áno. Často mi chodia ponuky moderovať svadby. Ale svadba nie je klasický event. Tam je to až príliš intímne, nepoznám tých ľudí a nerád by som pokazil mladomanželom ich deň. Nikdy nevieš, akí budú tí ľudia, preto je toto jedna z mála vecí, do ktorých by som nešiel. A ešte inaugurácia pápeža... Tiež trošku nad moje sily. 
 
Momentálne ťa čaká veľká výzva, keďže čoskoro ťa diváci uvidia ako moderátora Telerána. Keď si sa dozvedel, že vybrali práve teba, čo ti ako prvé napadlo? Bola aj nejaká oslava? 
 
Veľmi sa teším z tejto príležitosti. Nebudem sa tajiť tým, že som vždy bol fanúšikom rannej televíznej šou. Keď som sa to dozvedel, tak som mal veľa emócií, zároveň pocit zadosťučinenia, pocit zodpovednosti. Oslava bola po telefóne s mojimi rodičmi a mojou najbližšou rodinou. Čakal som, kým to vyjde oficiálne von. Potom mi prvýkrát v živote vybuchla sociálna sieť.

Čaro živého vysielania

Matúš Krnčok a Zuzana Čimová
Foto: TV Markíza
 

Nezväzujú ti úskalia živého prenosu trochu ruky? Alebo, naopak, práve na to sa najviac tešíš? 
 
Tým, že som niekoľko rokov vysielal rannú šou v rádiu, ktorá tiež ide naživo, tak sa tohto aspektu neobávam, práveže sa naň teším. Skôr mám pocit, že neviem dať zo seba všetko, keď je to nanečisto. Ale v konečnom dôsledku mám z toho pozitívny pocit. Milujem ten „live“ adrenalín.
 
Tvojou moderátorskou partnerkou bude Zuzana Čimová, pre ktorú to bude na tomto poste tiež premiéra. Dvaja nováčikovia... Výhoda alebo skôr nie?  
 
Nováčikovia sme v Teleráne, to je pravda, ale každý máme za sebou množstvo skúseností, tak verím, že to pretavíme aj do vysielania. Dáme zo seba to najlepšie, aby sa diváci zabavili aj si niečo do nového dňa odniesli.
 
So Zuzkou sa poznáte už dlhší čas. Aký je váš vzájomný vzťah? Čo by si na ňu mohol nabonzovať? 
 
Ono je pravda, že sa poznáme, ale nikdy sme spolu neboli dlhší čas ako pracovný, takže sa vlastne budeme spoznávať počas vysielania a príprav. Ale ako každý máme cit na ľudí, tak zo Zuzky cítim pokoru, dobrosrdečnosť a empatiu. To je dôležité pri každej moderátorskej dvojici. Bez týchto atribútov by sme nemali tú energiu, ktorú vraj spoločne máme. 

zdroj: instagram.com/matuskrncok

Nie je to ako v Hollywoode

Prácou v Teleráne sa určite zmení aj tvoj život v súkromí. Už si uvažoval nad tým, ako si budeš organizovať deň? Čoho sa budeš musieť vzdať?  
 
Zmení sa mi hlavne návyk v stávaní. Aj počas pandémie, aj keď som bol bez rannej šou v rádiu, tak som vstával o šiestej. Je to taký zvyk, ktorý som si chcel udržať, pretože mám rád rána. A ono sa to teraz aj vyplatí, ale vstávať do Telerána budem asi podstatne skôr. Čo sa týka súkromia, nemyslím že by sa niečo malo meniť. Našťastie som dospelý človek, preto mám svoje hodnoty a priority pevne dané a žiaden prípadný úspech mi hlavu nepomotá. 
 
Čo najradšej robíš, keď nerobíš? 
 
Zrejme to vyznie ako klišé, ale najradšej športujem, som s priateľmi a rodinou. Počas pandémie sa náš vzťah natoľko upevnil a získal hlbšie základy ako kedykoľvek predtým, tak som možno z tohto pohľadu za to extrémne vďačný. Ak sa pýtaš na šport, tak lyže, bicykel a teraz pár mesiacov trávim so susedom v posilňovni. Prišiel som na chuť dvíhať železo v posledných mesiacoch, som takzvaný železomiesič. 
 
Tvoje dcéry už vnímajú, že ich tatino sa objavuje v médiách a ľudia ho na ulici spoznávajú? 
 
Haha..., s tými ulicami to nie je ako v Hollywoode, to mi dá asi každý za pravdu. Takže ma ľudia nezastavujú a nefotia sa so mnou. Keď raz budem populárny ako pán doktor Iľko, to bude už iná káva! Ale baby vnímajú, že pracujem v médiách. Vždy keď som bol hosťom v Teleráne, tak si to nahrávali, aby si to poobede mohli ešte raz pozrieť. Pre mňa je však dôležitá iná vec. Chcem, aby mali v nás rodičoch vzor, že čokoľvek si človek dokáže predstaviť, ide za tým, to sa môže aj splniť. V tomto je život krásny. Na druhej strane, treba aby videli aj pády, aby sa naučili vstať.
 
Premiéra v Teleráne ťa čaká v letných mesiacoch. Stihneš dovtedy nejakú dovolenku? Už máte s rodinou niečo naplánované? 
 
Áno a veľmi sa na to tešíme. V júli nás čaká odložená dovolenka z minulého roka v Grécku, kde som ešte nebol, tak sa hádam situácia bude vyvíjať tak, že to už tento rok dáme.  

Naj Matúša Krnčoka

Zviera - Určite pes, máme dvoch útulkáčov.
Jedlo - Všetko od svokry.
Hudobná skupina - Mám rád slovenský hip hop, Moja Reč napríklad, zo svetových Macklemore, Imagine Dragons a staré klasiky ako Michael Jackson, Kiss, Queen. 
Kniha - Ťažko vybrať jednu, ale asi Jemné umenie mať veci v paži.
Film - Nedotknuteľní s Omarom Sy
Absolútny top - Moje deti!

zdroj: instagram.com/matuskrncok

More alebo hory? Jednoznačne hory
Auto alebo bicykel? Nemám favorita. Bicykel pre psychohygienu, auto pre pôžitok.
Stejk alebo bôčik? STEEEJK
Čokoláda alebo čipsy? Čipsy a pivko pri futbale.
Spev alebo tanec? Musím na toto odpovedať? :-))))
Blondínky alebo tmavovlásky? Krása žien ako taká, bez farbovyznania.
Žiletka alebo strojček? Žiletkou som sa neholil pár rokov, takže odpoveď je jasná!

zdroj: instagram.com/matuskrncok

Upútavka

 
Teleráno - vo štvrtok, 26. mája, o 6.00!
Sledujte celé epizody na