Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Smútok v Markíze. Po dlhých rokoch sa lúčime s obľúbenými moderátormi

14. 05 2021 06:00 | markiza.sk
Teleráno - moderátori
Teleráno - moderátori Foto: TV Markíza
Aďa Poláková
Aďa Poláková a Daro Richter
Aďa Poláková a Daro Richter

Tím Telerána príde o fantastickú moderátorskú dvojicu.

Diváci televízie Markíza s nimi vstávali. Svojím úsmevom, pozitívnou náladou ich sprevádzali ránami dlhých 14 rokov. Žiaľ, nič netrvá večne a markizácku rodinu sa rozhodla opustiť obľúbená moderátorská dvojica Adriana Poláková a Daro Richter.

Adriana moderovala reláciu Teleráno od roku 2005 po boku moderátora Gregora Mareša. O dva roky neskôr sa jej moderátorským partnerom stal Daro Richter. Adriana sa popri práci moderátorky venovala pečeniu a písaniu kuchárskych kníh. Na jej sladkých dobrotách si pochutnávali aj v Teleráne, kde sa viackrát ocitla aj v úlohe cukrárky.

Adriana a Daro v roku 2008
Foto: TV Markíza
 

Vždy dobre naladená a usmievavá moderátorka má na odchod z Markízy ten najkrajší dôvod a tým je láska. „S priateľom sme sa rozhodli žiť spoločne s tým, že sa za ním presťahujem do zahraničia. Bolo by pre mňa časovo veľmi náročné cestovať skoro ráno do Telerána. Priateľovo bydlisko nie je totiž v blízkosti hraníc, preto som sa rozhodla v Teleráne skončiť,“ vysvetlila Adriana.

Dodala však, že nejde o náhle rozhodnutie a dlho to zvažovala. „V Markíze opúšťam skvelých kolegov, na Slovensku mám rodinu, priateľov, podnikanie. Samozrejme, že so všetkými ostávam naďalej v kontakte. Paradoxom však je, že s priateľom som sa zoznámila práve v Teleráne, kde bol pred mnohými rokmi ako hosť v čase, keď ešte býval a podnikal na Slovensku, a kvôli nemu teraz z Telerána odchádzam,“ povedala s úsmevom.

Aďa a Daro s hosťom Telerána Janym Landlom v roku 2018
Foto: TV Markíza
 

Daro Richter obohatil markizácky tím v roku 2007, kedy sa stal moderátorským partnerom Adriany Polákovej. Od začiatku ich spolupráce medzi nimi panovala harmónia a aj vďaka ich profesionálnemu a ľudskému prístupu sa hostia v Teleráne cítili príjemne. Ich harmonické vystupovanie pred kamerou a komunikácia s hosťami sa prenášali aj na divákov pri televíznych obrazovkách.

„Na margo Aďkinho rozhodnutia sme sa po dohode s televíziou rozhodli, že svoje pôsobenie na televíznej obrazovke ukončíme spoločne. Diváci násvšak  budú môcť v Teleráne vidieť ešte do konca júla. Som vďačný za každú minútu a každé jedno vysielanie. Teleráno som mal vždy rád a rád ho budem mať i naďalej ako divák,“ povedal skvelý moderátor.

Mnohoročnú prácu Adriany a Dara si veľmi ceníme a pre televíziu boli veľkým prínosom. V Teleráne spoločne začiatok dňa spríjemňovali divákom dlhých štrnásť rokov. Ďakujeme im za skvelú spoluprácu, úžasnú pracovnú disciplínu, lojalitu a veľký kus dobre odvedenej práce. V ich ďalšej kariére a v osobnom živote im želáme veľa úspechov.

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 27, júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na