MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Zora Czoborová: Na horách musela prekonať samu seba

03. 08 2020 14:02 |
Zora Czoborová absolvovala túru s Jánom Tribulom.
Zora Czoborová absolvovala túru s Jánom Tribulom. Foto: TV Markíza

Zorica musela poriadne zamakať.

Zmeny v karanténe po lietaní: štáty menia pravidlá

Aká je aktuálna situácia v Európe s lietaním, aké sú pravidlá? Krajiny neustále menia status rizikových/ bezpečných krajín, ako sa vyhnúť tomu, aby som po prílete na dovolenku neskončil na 14 dní v karanténe? Ako odporúčajú nakupovať letenky - prikúpiť aj batožinu či sedadlo, alebo si to nechať na poslednú chvíľu?

Dlhé rady na lanovky, plné akvaparky: na čo si dať pozor?

Epidemiologická situácia vo svete sa zhoršuje a stále si nevydýchla ani Európa. Britský minister zdravotníctva hovorí s istotou o druhej vlne. Ľudia síce ostali dovolenkovať prevažne na Slovensku, ale výsledok je, že naše destinácie vrátane Tatier či aquaparkov sú preplnené. Ako sa správať, keď sa ocitnem na mieste preplnenom ľuďmi? Môže tam byť riziko nákazy aj v exteriéri? Dá sa porovnať rizikovosť podzemných vnútorných priestorov ako sú bary alebo diskotéky napríklad s čakaním v rade na lanovku?

Aká je situácia v nemocnici, v rozhovore s lekárom sme hovorili o tom, že mnohí stále zanedbávajú preventívne prehliadky, kvôli strachu z nakazenia. Akú máte skúsenosť vy? Aké opatrenia sa aktuálne v nemocnici dodržiavajú? Stále sa pacienti pri príchode registrujú, nosia rúška?

Veľa správ o vyššom počte nakazených pochádza z rôznych rodinných osláv, party, no v pondelok vyšla správa o 12tich nakazených zamestnancoch jednej firmy. Ako sa správať v zamestnaní, aby sa nám niečo podobné nestalo?

Zora Czoborová: Na horách musela prekonať samu seba

Už vyše 25 rokov ubehlo od momentu, keď mladá športovkyňa zo Slovenska dobyla svet a stala sa fitnes fenoménom. Do dnešného dňa motivuje tisíce ľudí v tom, ako sa starať o seba a svoje telo. Počas koronakrízy a izolácie jej manžel Peter skladal tanečnú hudbu, ona vypiplala záhradu a trávila čas s rodinou. Nedávno absolvovala náročný výstup s Jánom Tribulom.

Sledujte Teleráno v utorok, 4.augusta, od 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 21. septembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na