MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Turecký hit Cennet očaril Slovákov

24. 07 2020 09:51 |
Elena Podzámska
Elena Podzámska Foto: TV Markíza

V Teleráne privítame hercov, ktorí zapožičali svoje hlasy hlavným predstaviteľom seriálu.

Turecký hit Cennet očaril Slovákov

Jedni veria, že máme svoj osud napísaný vo hviezdach, druhí, že ho utkali sudičky a ďalší zase, že sme sami strojcami svojho šťastia... Ťažko povedať, kto má pravdu -ktovie, možno tak trochu všetci. Isté je len to, že občas v našich životoch zohrá dôležitú úlohu okamih, ktorý na prvý pohľad nevyzerá nijako výnimočne a až neskôr, vo svetle ďalších okolností, sa ukáže jeho jedinečnosť. V živote krásnej mladej architektky Cennet je týmto okamihom moment, keď v deň svojej promócie vbehne pod auto fešákovi Selimovi (Berk Atan), priateľovi jej spolužiačky Melisy . Ich osudy sú totiž neoddeliteľne späté... Narastajúcej vzájomnej náklonnosti dvoch príťažlivých mladých ľudí však stojí v ceste viacero tajomstiev, na ktorých môže ich rodiaci sa vzťah poľahky stroskotať. Ich spoločným menovateľom je minulosť - jeho, jej, jeho rodičov, jej babičky a Melisinej až nezdravo ctižiadostivej mamy Arzu.

V Teleráne privítame hercov, ktorí zapožičali svoje hlasy hlavným predstaviteľom seriálu Eňu Podzámsku a Martina Zatoviča.

Ako pri deťoch trpia svaly a chrbtica?

Rodičovstvo bolí. Aspoň tak to vychádza z reprezentatívneho prieskumu medzi americkými rodičmi. Zabrať dostávajú hlavne chrbát, krk, ale rodičov trápia aj migrény či tráviace ťažkosti. Osobitnou kapitolou sú rodičia, ktorí trpia chronickou bolesťou, a výchova a starostlivosť o deti útočia na limity toho, čo sú schopní zniesť. „Najubolenejšou" skupinou sú rodičia detí vo veku od dvoch do piatich rokov a ukázalo sa, že rodičia, ktorí majú dve a viac detí, sa na bolesť sťažujú o 47 percent viac ako rodičia jedináčikov. Za zdroj bolesti označujú najčastejšie chrbát, krk a hlavu. Nosenie detí na rukách, hlavne ak je to jediný spôsob, ako ich upokojiť, a trvá to dlho, skladanie, nakladanie a vykladanie kočíkov do kufrov áut, v prípade žien napríklad aj nesprávna poloha pri dojčení, zlá kvalita spánku, vrátane toho, že vyčerpaní rodičia občas zaspia aj na pohovkách či kreslách nevhodných na spanie, to všetko sa odrazí na našich telesných schránkach. O tejto téme sa porozprávame s fyzioterapeutkou Luciou Mercekovou.

Pozrite si Teleráno v pondelok, 27.júla, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 4. augusta, o 6.00!
Sledujte celé epizody na