MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Ako sa pripravuje Petra Vlhová na ďalšiu sezónu?

18. 05 2020 11:08 |
Petra Vlhová si prevzala glóbusy.
Petra Vlhová si prevzala glóbusy. Foto: YouTube/Slovenský olympijský tím

Posilňuje doma na záhrade, ide si zajazdiť s kondičným trénerom na bicykli po Liptove.

Sny či nočné mory u detí: ako na ne reagovať?

Ak nepracujete v zdravotníctve a nemáte deti, v ostatných týždňoch ste pravdepodobne pracovali menej ako zvyčajne. Veľa ľudí sa priam nudilo. Ocitli sme sa v situácii, ktorú sme si nevybrali. Napriek tomu je na mieste otázka: Prečo sme napriek tomu, že menej pracujeme, takí unavení a nesústredení? Prečo zle spávame a máme horšie sny ako v období pred krízou? A prečo, keď sa prechádzame po byte, sme roztržití a zábudliví, dokonca ani nevieme, čo sme práve chceli robiť? Množstvo vedome kontrolovaných informácií, ktoré vieme spracovať, je obmedzené. Znamená to, že keď máme voľnú hlavu, sme prebudení a motivovaní, keď viem svoju pozornosť sústrediť, môžem výborne pracovať. Ak však robí hlava iné veci, napríklad je naplnená strachom alebo smutnými myšlienkami, potom sú naše mentálne schopnosti narušené. Ak tieto veci prebiehajú paralelne, odoberajú kapacitu, ktorú potrebujem na koncentráciu. Výkon mozgu je v stresovej situácii vo všeobecnosti limitovaný.

Letničky, ktoré rozjasnia váš balkón a terasu

Letničky, ktoré nasadíte iba raz a rok čo rok budú kvitnúť a vysemeňovať sa, vám spestria záhradu, terasu či balkón bez námahy. Ako sa o ne starať, ako často ich polievať, potrebujú tieň či slnko?

Ako sa pripravuje Petra Vlhová na ďalšiu sezónu?

Už je tomu pár týždňov, čo sa Petra dočkala dvoch krištáľových glóbusov, ktoré jej prišli priamo domov. Získala ich za triumf v celkovom poradí Svetového pohára slalomu aj paralelného slalomu. I keď sezóna bola z dôvodu pandémie koronavírusu náhle prerušená a následne aj zrušená, tešila sa z týchto prvenstiev. Mala totiž za sebou fantastickú sezónu. Na tú ďalšiu sezónu sa pripravuje v domácom prostredí, keď posilňuje doma na záhrade, či si ide zajazdiť s kondičným trénerom na bicykli po Liptove.

Sledujte Teleráno v utorok, 19.mája, od 6.00!


 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 25. novembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na