MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Tipy na domáce spoločenské hry pre dospelých!

31. 03 2020 15:00 |
Tipy na domáce spoločenské hry pre dospelých!
Tipy na domáce spoločenské hry pre dospelých! Foto: Shutterstock.com

Výskumy ukazujú, že spoločenské hry pomáhajú rozvíjať mozgové funkcie, kognitívne schopnosti a riešenie problémov.

Ako nakupujeme v znovuotvorených prevádzkach?

Po novom budú musieť obchodníci splniť prísnejšie hygienické podmienky, aby sa zabránilo šíreniu koronavírusu. Do predajne bude môcť naraz vstúpiť menej ľudí, musia dodržiavať minimálne 2-metrový odstup a sprísňuje sa aj ochrana zákazníkov. Od pondelka môžete nakúpiť v záhradníctvach, optikách, kúpite si textil, ale aj stavebný materiál... Otvoria sa aj autoservisy či kľúčové služby. V prípade, ak tieto opatrenia nebudú obchodníci dodržiavať, vláda sa plánuje vrátiť k doteraz platným reštrikciám.

Odhaľuje izolácia charaktery? Ako na nenávisť?


Podliehanie emóciám a lavínovito sa šíriacim informáciám vyvoláva množstvo extrémnych situácií. Ľudia majú pocit ohrozenia, nebezpečenstva, obmedzenia slobody. Zvyšuje sa u nich neistota, musia prijímať rôzne veci, na ktoré nie sú zvyknutí. Človeku to spôsobuje, pochopiteľne, obrovskú záťaž. Preto je ľahko ovplyvniteľný a dá sa strhnúť ku konaniu, ktoré by si možno pár mesiacov ešte nevedel predstaviť. Sú ľudia v týchto dňoch voči sebe viac podozrievaví?

Tipy na domáce spoločenské hry pre dospelých!

V dnešnej dobe nie je ničím výnimočným stretnúť partiu tridsiatnikov ako si v obľúbenom podniku vychutnávajú partičku svojej obľúbenej hry. Nejde pritom iba o rozmar či detinský koníček. Aj výskumy totiž ukazujú, že práve spoločenské hry pomáhajú rozvíjať mozgové funkcie zodpovedné za myslenie, pamäť, kognitívne schopnosti a riešenie problémov, a to rovnako u detí i dospelých.

Teleráno sledujte v stredu, 1. apríla, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 26. mája, o 6.00!
Sledujte celé epizody na