MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Pes v karanténe: Ako ho cvičiť?

25. 03 2020 13:45 |
Pes v karanténe: Ako ho cvičiť?
Pes v karanténe: Ako ho cvičiť? Foto: Shutterstock.com

Ako psy prežívajú, že sme s nimi doma podstatne viac ako obvykle?

Nebalené potraviny: Predstavujú hrozbu?

V posledných dňoch sa podľa pekárov začali šíriť informácie o potrebe balenia chleba a pečiva z dôvodu možnej nákazy koronavírusom. S veterinármi sa však zhodli, že predaj nebalených potravín je aj naďalej možný, ale s predpísanými hygienickými opatreniami. Zákazníci tak musia mať k dispozícii pomôcky ako sú kliešte, jednorazové rukavice či sáčky.
Výrobcovia pečiva zároveň upozorňujú, že výber balených produktov by ľudí pred nákazou neochránil. Je totiž známe, že vírus prežije aj na obaloch. Preto je veľmi dôležité umývať si ruky, dezinfikovať obaly, ale najmä sa chrániť ochrannými pomôckami.

Tipy na domáce spoločenské hry


Endorfíny vieme nahnať aj výhrou v spoločenskej hre. V Teleráne vám dáme niekoľko tipov  na dobré spoločenské hry najmä pre rodiny s deťmi – také, ktoré môžu hrať rodičia s nimi, alebo také, ktorými sa vedia zahrať samé. Prípadne také, ktoré rozvíjajú schopnosti, fantáziu a podobne.

Pes v karanténe: Ako ho cvičiť?


Ako psy prežívajú, že sme s nimi doma podstatne viac ako obvykle? Nebude pre nich veľký šok, keď pôjdeme po čase opäť do práce? Ako venčiť psa – niektorí sa venčeniu vyhýbajú a idú von len na nutné potreby – môže mať pes, ktorý sa potrebuje vybehať potom problémy? Aké zásady dodržiavať pri venčení?

Teleráno sledujte vo štvrtok, 26. marca, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)