MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Nezmysly o koronavíruse zamorujú internet

10. 03 2020 15:15 |
Kontrola horúčky pre koronavírus v Maďarsku
Kontrola horúčky pre koronavírus v Maďarsku Foto: TASR/AP

V tomto období je mimoriadne dôležité dbať na dôveryhodnosť zdroja informácií.

Nezmysly o koronavíruse zamorujú internet

Internetom koluje niekoľko "zaručených" správ, rád a informácií o koronavíruse, ktoré ľudia rýchlosťou blesku zdieľajú, no v skutočnosti ide o nezmysly. V tomto období je mimoriadne dôležité dbať na dôveryhodnosť zdroja informácii, aby nedochádzalo k zbytočnému šéreniu paniky a strachu.

Slováci vynašli materiál na ničenie mikróbov

Slovenskí vedci vytvorili materiál, ktorý sám ničí mikroorganizmy. Najmä v dobe, kedy svet čelí globálnym hrozbám, ako je napríklad koronavírus, sú podobné vedecké objavy veľmi vítané. Vedci z Ústavu polymérov Slovenskej akadémie vied vyvíjajú materiál, ktorý ničí mikroorganizmy a to bez toho, aby sa použili antibiotiká alebo silné chemické prostriedky. Prvé testy ukázali aj účinnosť proti baktériám odolným voči antibiotikám, ktoré sú zodpovedné za ťažké prípady infekcie v nemocniciach.

Jarošovo heslo: Ak môžeš, pomáhaj!

Miro Jaroš má za za sebou niekoľko úžasných dovoleniek. Na jednu vzal kamarátku, na druhú svoju  mamu. V jeho rodine majú totiž taký zvyk, vziať raz ročne na dovolenku niekoho, kto si to nemôže dovoliť. Miro rád robí dobré skutky a aj o tomto zážitku príde porozprávať do Telerána.

Sledujte Teleráno v stredu, 11. marca, o 6.00!


Komentáre ( 0)