MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Červené pásky dojímajú aj rozosmievajú

09. 03 2020 14:00 |
Červené pásky dojímajú aj rozosmievajú
Červené pásky dojímajú aj rozosmievajú Foto: TV Markíza

Na obrazovkách televízie Markíza 3. marca odštartoval seriál Červené pásky.

Koronavírus ovplyvňuje aj svet športu

Nový vírus ovplyvňuje takmer všetky športové odvetvia. Organizátori najväčšieho športového sviatku, olympiády, síce odmietajú špekulácie o možnom preložení či úplnom zrušení podujatia, ale pracujú s rôznymi scenármi v prípade zhoršenia situácie. Olympijské a paralympijské hry v Tokiu sa môžu uskutočniť kedykoľvek v roku 2020, odkazuje japonská ministerka. Opatrenia sa týkajú aj hokeja, futbalu, cyklistiky, atletiky, aj lyžovania.

Veľký filmársky podvod dostal novú tvár


Chýr o nevšedných udalostiach v Čachticiach sa pred rokmi náhodou dostal do uší chlapíkovi z filmových ateliérov na bratislavskej Kolibe, ktorý bol v neďalekom Novom Meste nad Váhom na vojenskom cvičení. Zvedavo zašiel za "kolegami" do Čachtíc, tobôž, keď doma o pláne nakrúcať film o krvavej grófke z Čachtíc nechyroval. Videl, nabonzoval, a škandál bol na svete. Po vyšetrení prípadu napokon stála dvojica podvodníkov pred súdom - najmä za zneváženie dobrého mena československého filmu. Počas niektorých výpovedí opisujúcich scény z nakrúcania sa súdna sieň otriasala rehotom. Čachtice ľudia okamžite premenovali na Filmárovce, dlhé roky boli na medzinárodnom pranieri a kto nimi prechádzal autom, napodobňoval z okienka prácu kamery.

Červené pásky dojímajú aj rozosmievajú

Na obrazovkách televízie Markíza 3. marca odštartoval seriál Červené pásky, ktorý je o sile priateľstva, prekonávaní prekážok a vôle žiť. Príbeh sa odohráva v nemocnici, od väčšiny seriálov z tohto prostredia sa však líši. Hlavnými postavami nie sú lekári, ale ich mladí pacienti vo veku od 10 do 16 rokov, ktorí majú napriek svojej chorobe rovnaké starosti, ako ich zdraví rovesníci a tú istú túžbu smiať sa, milovať a objavovať svet.

Sledujte Teleráno v utorok, 10. marca, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)