MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Stvorený pre náročné úlohy

25. 02 2020 13:18 |
Milan Ondrík
Milan Ondrík Foto: Profimedia.sk

Herec Milan Ondrík patrí k najvýraznejším osobnostiam súčasnej hereckej generácie.

Povinný benzín E10: ktoré autá ho nesmú tankovať?

Od januára tankujeme iný benzín. Klasický Natural 95 pod označením E5 bol totiž nahradený novým palivom pod označením E10. Krátko po zavedení benzínov BA95 E10 s vyšším podielom biozložiek v palive na slovenských čerpacích staniciach sa objavilo niekoľko sťažností, že autá majú na benzín E10 vyššiu spotrebu, než predtým na palivo BA95 E5. Toto zelenšie a ekologickejšie palivo navyše nie je kompatibilné s niektorými starými vozidlami, presnejšie s palivovými systemami ich agregátov. Dlhodobé používanie takéhoto paliva tak môže na motore spôsobiť nemalé škody. Tento problém sa týka prevažne áut, ktoré spĺňajú emisnú normu nižšiu ako euro 4. Ktoré autá teda nesmú tankovať nový benzín?

Aké opatrenia prijíma Slovensko proti koronavírusu?

Všetky lety z Talianska do Bratislavy budú sprevádzať prísnejšie kontroly týkajúce sa zdravotného stavu pasažierov. Slovenská republika síce zásadné zmeny v týchto dňoch neplánuje, ale každý cestujúci na palube lietadla z Talianska do Bratislavy bude musieť vyplniť dotazník, na základe ktorého ho bude možné v prípade potreby aj po prílete na Slovensko identifikovať a v prípade potreby vyhľadať.

Stvorený pre náročné úlohy

Herec Milan Ondrík patrí k najvýraznejším osobnostiam súčasnej hereckej generácie. Režiséri o ňom hovoria, že je s ním radosť pracovať. Je ocenený cenou Slnko v sieti či prestížnou cenou na filmovom festivale v Karlových Varoch za úlohu vo filme Nech je svetlo. Tentoraz sa v inscenácii divadla Aréna presunul do ťažkej histórie, v hre Holokaust. A nielen o nej príde porozprávať do stredajšieho Telerána.

Teleráno sledujte v stredu, 26. februára, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)