MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Módna polícia z oscarového červeného koberca

07. 02 2020 13:38 | lch
Oscar
Oscar Foto: Pizzello/Invision/AP

Ako sa obliekli hviezdy na najprestížnejšej akcii roka?

Chrípka útočí: Čakárne pohotovostí sú preplnené

Chrípková sezóna je v plnom prúde a choroby na nás útočia z každej strany. Ohrozené sú najmä deti, ktoré sú v kolektívoch, chrípka zatvára mnohé školy aj škôlky. Veľa rodičov rieši dilemu, najmä ak sa zdravotný stav ich dieťaťa rapídne zhoršuje, či navštívia pohotovosť, alebo ešte počkajú. Najmä počas víkendov sú pohotovosti preplnené a čakárne praskajú vo švíkoch, na čo upozorňujú aj samotní rodičia. Aj uplynulý víkend bol kritický napríklad na detskej pohotovosti na bratislavských Kramároch, na čo upozornila aj istá facebooková stránka, ktorá uverejnila fotografie čakajúcich rodičov. Na pohotovosti často chodia z dôvodu chrípky či nachladnutia aj dospelí, no stáva s apotom, že kvôli preplnenosti lekári nevyšetria urgentnejšie prípady, ktoré musia dlho čakať.

Nezodpovednosť na železničných priecestiach

Riskovanie cez železničné priecestia. Priemyselná kamera v pražských Řeporyjích zachytila, ako tri vychovávateľky prevádzajú 13 malých detí cez železničné priecestie so spustenými závorami.

Krátko predtým cez priecestie prešiel vlak. Video zverejnil Pavel Novotný, starosta tejto mestskej časti. Verejnosť požiadal o pomoc s identifikáciou nezodpovedných vychovávateliek. Incident sa odohral v stredu okolo poludnia pri neďaleko vlakovej stanice Praha-Řeporyje. Zo záberov je zrejmé, že sa skupina ponáhľala, aby stihla vlak.

Módna polícia z oscarového červeného koberca

Tohtoročné Oscary sa skončili len pred malou chvľkou. Opäť boli bez moderátora - ceny však odovzdávali mnohé hviezdy Tom Hanks, Natalie Portman, Jane Fonda, Penélope Cruz, Gal Gadot, Keanu Reeves a mnohí ďalší.. Najviac nominácií mala snímka Joker. Ako však vyzerala módna polícia z červeného koberca?

Seborea vie potrápiť deti i dospelých

Seboroická dermatitída (alebo seborea) je nenákazlivé, pomerne časté zápalové ochorenie kože. Trápi približne 1 - 3 % dospelej populácie, viac mužov ako ženy. Kožné problémy sa môžu prejavovať len v určitých obdobiach, alebo v rôznej intenzite pretrvávajú po celý život. Seborea sa najčastejšie vyskytuje u detí vo veku do 3 mesiacov - vtedy hovoríme o novorodeneckej seboree. Ochorenie môže vypuknúť kedykoľvek počas života, najmä pri dospievaní. Dobrou správou je, že seboroická dermatitída sama osebe nijakým spôsobom neovplyvňuje celkové zdravie. Aj keď je to veľmi nepríjemný a „neestetický" spoločník, ktorý vie u postihnutého človeka vyvolať stavy hnevu a zúfalstva. V súčasnosti neexistuje žiadna štandardná liečba, ktorá by fungovala u každého pacienta rovnako - vy musíte zistiť, čo vám pomáha a čomu sa máte vyhnúť.

Sledujte Teleráno v pondelok, 10.februára, o 6.00!

 
 

Komentáre ( 0)