MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Youtuberka, ktorá popularizuje dejepis

23. 01 2020 14:41 | lm
Youtuberka, ktorá popularizuje dejepis
Youtuberka, ktorá popularizuje dejepis Foto: Instagram/dejepisinak

Sandra Sviteková sa okrem svojho primárneho zamestnania posledné roky začala venovať aj veľmi zaujímavému obsahu na YouTube.

Najväčšie problémy, ktoré riešime pri rekreačných poukazoch

Legislatívou, ktorá vstúpila do platnosti 1. januára 2019, sa zamestnávateľom otvorili nové a daňovo výhodné možnosti príspevku na oddych a regeneráciu zamestnancov. Svojim zamestnancom môžu prispievať na tuzemskú dovolenku – ubytovacie služby či pobytové balíky zostavené z minimálne dvoch prenocovaní na území Slovenska alebo na prázdninové aktivity detí – tábory pre školopovinné deti. Spolu so zamestnancom sa na rekreácii môžu zúčastniť aj blízki rodinní príslušníci.

V dielach si uťahuje zo sveta bohatstva, značiek či retuše

Pasta Oner, jeden z najvýraznejších umelcov súčasnej českej scény, vytvoril obraz, ktorý sa dostal na titulnú stranu československého vydania módneho časopisu Vogue. Svojim dielom chcel zaujať mladú generáciu, k čomu využil trend objavujúci sa v súčasnej hiphopovej kultúre – tetovania na tvári. Na Havlovej tvári umiestnil nápisy ako "Pravda a Láska," symboly mieru ale aj Havlov známy citát "Život je radostná spoluúčast na zázraku bytí." Na brade sa objavuje nápis "Svoboda", ktorý je identický s tetovaním jedného z najznámejších súčasných českých reperov Yzomandiasa.

Youtuberka, ktorá popularizuje dejepis


Sandra Sviteková sa okrem svojho primárneho zamestnania posledné roky začala venovať aj veľmi zaujímavému obsahu na YouTube. V rámci kanálu Dejepis Inak tvorí náučné historické, filozofické či sociologické videá, ktoré divákom podáva pútavou formou. Vďaka tomu sa jej podarilo získať už takmer 80 tisíc odberateľov. Hoci vyštudovala pedagogiku, kvôli nepriaznivým slovenským učiteľským podmienkam, a tiež zlému finančnému či spoločenskému ohodnoteniu, musela odísť do Rakúska, kde pracuje ako predavačka v mäsiarstve.

Teleráno sledujte v piatok, 24. januára od 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 18. februára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na