MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Vajcia trochu inak: Zaručené recepty na raňajky

22. 01 2020 13:53 | lm
Varené vajcia
Varené vajcia Foto: Shutterstock.com

Kedysi sa odporúčalo jedno vajíčko denne, neskôr jedno vajíčko za týždeň.

Windows 7 končí: čo robiť, keď ho máme?

Microsoft prestal po desiatich rokoch podporovať operačný systém Windows 7. Ľudia, ktorí ho majú v počítačoch, si budú musieť do počítača zakúpiť buď novšiu verziu operačného systému, alebo si kúpiť rovno nový počítač. Nie je ich málo – na Windows 7 beží doteraz približne štvrtina počítačov na svete. Počítač bude aj s Windows 7 fungovať ďalej, ale firma po 14. januári nebude pre tento operačný systém poskytovať akúkoľvek technickú pomoc, aktualizácie, bezpečnostné opravy. Takže pri dlhšom používaní sa môže stať terčom hekerov.

Navrhol pánske sukne či Madonninu špicatú podprsenku

Známy francúzsky návrhár Jean-Paul Gaultier na Instagrame oznámil, že nasledujúca módna prehliadka jeho značky bude posledná. Dodal, že sa chce venovať novému projektu, ktorého podrobnosti nespresnil. Svoju poslednú prehliadku po 50 rokoch kariéry v módnom biznise chce na parížskom týždni módy budúcu stredu poňať vo veľkom štýle. „Chcem vás uistiť, že módny dom Gaultier nekončí. Na stole je nový projekt, s ktorým som prišiel a ktorý bude čoskoro odhalený,“ uviedol 67-ročný dizajnér, ikona vysokého krajčírstva.

Vajcia trochu inak: zaručené recepty na raňajky

Varené vajce – či už natvrdo, alebo na mäkko – je zdravšie ako smažené na tuku v praženici, omelete či vo volskom oku. Kedysi sa odporúčalo jedno vajíčko denne, neskôr jedno vajíčko za týždeň. Je pravda, že vaječný žĺtok je bohatý na cholesterol a človeku, ktorý má zvýšenú koncentráciu cholesterolu v krvi, hrozí ateroskleróza a často smrteľné srdcovo-cievne ochorenia. Pokiaľ si však dávame pozor na zdravý príjem, vajcia si dopriať môžeme.

Sledujte Teleráno vo štvrtok, 23. januára, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 18. februára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na