MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Chrápanie: Za akým lekárom ísť a čo sa s ním dá robiť?

08. 11 2019 13:29 |
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok Foto: Shutterstock.com

Ak ešte nemáte skúsenosť s chrápaním, je veľká pravdepodobnosť, že po tridsiatke ju mať budete.

Rodné čísla má nahradiť identifikátor fyzických osôb

Súčasné rodné čísla by mali nahradiť identifikátory fyzických osôb. Rodné čísla podľa rezortu vnútra požiadavkám dnešných informačných systémov už nepostačujú. Vláda na svojom rokovaní v stredu návrh zákona o základných identifikátoroch fyzickej osoby odobrila. Jedným z dôvodov tejto zmeny je chybovosť pri prideľovaní rodného čísla a následné neželané duplicity.

Chrápanie: Za akým lekárom ísť a čo sa s ním dá robiť?

Ak ešte nemáte skúsenosť s chrápaním, je veľká pravdepodobnosť, že po tridsiatke ju mať budete, pretože v tomto veku sa u ľudí začína chrápanie vyskytovať častejšie. Chrápanie je zvukový fenomén spôsobený zhoršenou priechodnosťou dýchacích ciest, napríklad keď je vybočená nosná priehradka, zle alebo slabo liečená alergická nádcha, polypy na nose aj vážnejšie problémy ako je syndróm spánkového nedýchania.

Legendárni Gumení chlapci navždy zmenili tanečnú scénu

Boli prví, boli naj. Gumení chlapci, prvá breakdance skupina v Československu, legenda bývalej východnej Európy. Dokopy sa dali v dnes neuveriteľnom roku 1984. Dnešná generácia si to už neuvedomuje, ale v hlbokej totalite Gumení chlapci pôsobili ako zjavenie, ktorí formovali vznikajúcu hiphopovú scénu u nás.

Teleráno sledujte v pondelok, 11. novembra, od 6.00!

 

Komentáre ( 0)