MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Zadržiavanie moču môže byť nebezpečné

05. 11 2019 12:54 | markiza.sk
Zadržiavanie moču môže byť nebezpečné
Zadržiavanie moču môže byť nebezpečné Foto: Shutterstock.com

Čo sa deje v tele, ak moč vedome zdržiavame viac hodín?

Zadržiavanie moču môže byť nebezpečné

Dospelý človek môže zadržať v močovom mechúre až pol litra tekutiny, pokým pocíti nutkanie na močenie... Čo sa deje v tele, ak moč vedome zdržiavame viac hodín? Hrozí možnosť infekcie?

Ako rozoznať násilníka

Ženy, ktoré zažili násilie od svojho partnera, sa nezamilovali do násilníka, ale do muža, ktorý im imponoval. Keď potom k násiliu skutočne dôjde, muž sa väčšinou snaží svoje správanie ospravedlňovať ako skrat a sľubuje, že už k ničomu podobnému nedôjde. Nejakú dobu potom je opäť tým pozorným a milujúcim partnerom. Žena je z toho, čo sa stalo, šokovaná a pre vyrovnanie sa s tým je jednoduchšie uveriť vysvetleniu, že išlo o jednorazový skrat. Partnerské násilie je aj preto veľmi komplikované a nie je také jednoduché takýto vzťah skončiť, ako sa nám zvonka môže zdať.

Príbehy osamelých žien

Anna sa vydávala akosi napochytre. Hoci nečakala dieťa, Juraj ju dostal pod čepiec skôr, ako pôvodne zamýšľala. Bol to chlap, čo nežil v rovnakom meste, no privandroval aj s celou svojou temnou minulosťou, usadil sa tu a pracoval ako robotník. Kým žili v činžiaku malého mesta, ešte sa ako-tak držal. No neskôr postavili dom a týranie manželky za hrubými múrmi začalo... O príbehu príde do Telerána porozprávať spisovateľka Ivana Havranová.

Teleráno sledujte v stredu, 6. novembra, od 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 2. júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na