MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Precestoval všetky krajiny sveta

11. 10 2019 14:25 | www.markiza.sk
Štefan Polakovič
Štefan Polakovič Foto: súkr. archív Š. Polakoviča

O tom, kde má skutočný domov, kam máte namierené najbližšie či ktoré krajiny by odporúčal navštíviť dobrodružnejším povahám sa budeme rozprávať s cestovateľom Š. Polakovičom.

Čo robiť, keď sa stanete rukojemníkom nemocníc

Posledné dva mesiace sme boli svedkami toho, že 15-ročný chlapec čakal na operáciu nádoru na mozgu, lebo sa nemocnice nevedeli dohodnúť. Minulý pondelok sa k tomu vyjadrila ministerka a v stredu ho operovali. Aké má v tomto prípade rodič práva, čo môže urobiť? Môže právoplatne rozhodovať za dieťa? Vie sa domôcť nejakého odškodnenia? Odpovede na tieto a ďalšie otázky pozná PhDr. Mária Lévyová, prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov SR.

Vyhrala bežecké preteky v balerínach

V pondelok v štúdiu privítame aj mladých športovcov z Moldavy nad Bodvou - Denisa Fridmanského, viacnásobného majstra východného Slovenska na 800, 1 500 a 5 000 m; Adrása Takácsa, ktorý tento rok vyhral v Bratislave súťaž „Hľadáme nových olympionikov“ na 1 000 m; Petra Képesa, majstra východného Slovenska na 600 m a v skoku do diaľky na 60 m; Karolínu Kulcsárovú, majsterku a vicemajsterku východného Slovenska v skoku do výšky a Annamáriu Horváthovú, majsterku východného Slovenska na 2000 m, ktorú si každý pamätá ako dievča, čo vyhralo beh v balerínkach.

Precestoval všetky krajiny sveta

O tom, odkedy cestuje, kto ho k tomu viedol, kde má skutočný domov, kam máte namierené najbližšie či ktoré krajiny by odporúčal navštíviť dobrodružnejším povahám a ktoré krajiny zase tým menej dobrodružným sa budeme rozprávať s cestovateľom Štefanom Polakovičom.

Sledujte Teleráno s Kvetkou a Tomášom v pondelok, 14. októbra, od 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 2. júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na