MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Obedy zadarmo stále problémom

26. 09 2019 15:08 |
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: polya_olya/shutterstock.com

Ako sa po mesiaci vyvíjajú obedy "zadarmo" a s akými problémami bojujú rodičia?

Obedy zadarmo stále problémom

Podľa odhadov iniciátorov tejto novinky by vďaka tomuto opatreniu mohli rodičia ušetriť pri jednom dieťati 220 eur a pri dvoch deťoch až 440 eur, čo rozhodne nie je zanedbateľná suma. Toto opatrenie malo mať zároveň aj silný výchovný rozmer, ktorý mal posilniť princíp rovnosti, kedy sa umožní deťom z bohatších aj chudobnejších rodín sedieť za jedným stolom. Nový školský rok je už oficiálne tu a ukázalo sa to, čo mnohí predpokladali. Obedy zadarmo v praxi zadarmo vôbec nie sú. Rodičia zverejňujú fotky chabých obedov, ktoré ich deti dostávajú. Fotku obedu zadarmo, ktorý deti dostávajú na Základnej škole v okrese Gelnica, zverejnila aj predstaviteľka neparlamentnej strany Za ľudí Veronika Remišová. Žiadne teplé jedlo sa v tomto prípade nekoná, nakoľko naň nezvýšili peniaze. Deti dostali dva rožky a jogurt. Ako sa po mesiaci vyvíjajú obedy "zadarmo" a s akými problémami bojujú rodičia?

Bola 29. ženou vo vesmíre

Mary Ellen Weberová sa zúčastnila dvoch letov do vesmíru v rokoch 1995 a 2000. Bola dovedna 328. človekom vo vesmíre a len 29. ženou, ktorá bola súčasťou vesmírnych letov. Patrila medzi najmladších členov a členky vesmírnych posádok vôbec. Dohromady strávila vo vesmíre 18 dní a 18 a pol hodiny. Bola súčasťou programu NASA v desaťročnom období od roku 1992 do roku 2002 a súčasťou 14. skupiny astronautov v NASA. V priebehu svojho pôsobenia pracovala na komercializácii technológií a na identifikácii možností rozšírenia biznis sféry do vesmírnej technológie. Aktuálne pôsobí ako konzultantka pre inovácie, strategickú komunikáciu a založila vlastnú spoločnosť Stellar Strategies. Okrem toho, že pôsobí ako popularizátorka vesmírnej vedy je aj členkou výboru pre inovácie a technológie, ktorý je poradným orgánom výkonného riaditeľa NASA. V rámci svojej práce sa snaží aj o podporu študentiek v štúdiu technických odborov. Prostredníctvom svojho príbehu im ukazuje možnosti, ako aj ženy môžu preraziť v technických sférach. Ako sama uvádzala, v detstve nikdy neuvažovala o tom, že by sa mohla stať astronautkou, keďže to pre dievčatá v jej dobe nebolo typické.

Zaručené tipy na jesenné predĺžené víkendy

Jeseň je v plnom prúde, aké konkrétne miesta a lokality na Slovensku sú populárne v tomto období? Už sú v kurze wellnesy, alebo ešte ľudia volia aj alternatívu letnej dovolenky? Je jeseň uhorková sezóna - resp. sú hotely prázdnejšie? Ak sa „spamätám" neskoro, aký je najneskorší termín zabookovania predĺženého víkendu? V bankách, obchodoch či úradoch sa všetko presúva online - podobne je to aj s dovolenkami. Je objednávanie dovoleniek a bookovanie online pre ľudí atraktívnejšie?

Nenechajte si ujsť Teleráno v piatok, 27.septembra, o 6.00!

 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 2. júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na