MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Hurikán Dorian nivočí USA smrtiacou silou

02. 09 2019 16:24 | lm
Hurikán Dorian nivočí USA smrtiacou silou
Hurikán Dorian nivočí USA smrtiacou silou Foto: Profimedia.sk

Hurikán piatej kategórie Dorian, pustošil Bahamy a presúva sa ďalej na západ.

Otáznikov okolo obedov zadarmo pribúda

Obedy zadarmo pre všetky deti na základnej škole. Predstava, ktorú presadil vládny Smer, sa stala realitou od septembra. Mnohí rodičia však ani pár dní pred začiatkom nového školského roka nevedia, ako budú niektoré veci fungovať.

Výber partie môže byť pre dieťa kľúčový

Nástup do školy je intenzívnou zmenou, či už nastupuje dieťa ako prvák, alebo ide do novej školy – čaká ho zoznamovanie sa s priateľmi, hľadanie partie.. Na škole sa však často už v začiatkoch spravia skupinky, prípadne sa deti navzájom “zaradia” podľa oblečenia, menej otvoreného správania a pod. Ako pripraviť dieťa na tieto situácie?

Hurikán Dorian nivočí USA smrtiacou silou

Pre obavy z hurikánu Dorian americké úrady evakuujú v pondelok 830-tisíc ľudí. Hurikán piatej kategórie z päťdielnej Saffir-Simpsonovej škály, Dorian, pustošil Bahamy a presúva sa ďalej na západ. Obavy majú najmä obyvatelia amerických štátov Florida, Georgia či Južná Karolína, ktoré môže potenciálne zasiahnuť. Rýchlosť vetra počas hurikánu dosiahla 298 km/h. Strhnuté strechy a polámané stromy nie sú zďaleka jediné škody po prírodnom živle.

Teleráno sledujte v utorok, 3. septembra, o 6.00 na Markíze!

 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 22. januára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na