MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Aktivisti našli v pitnej vode zo Žitného ostrova mikroplasty

30. 08 2019 16:00 | markiza.sk
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: shutterstock.com/Tunatura

Aktivisti našli v pitnej vode zo Žitného ostrova mikroplasty

V pitnej vode zo Žitného ostrova sa nachádzajú mikroplasty vo veľkosti 75 mikrometrov, aj keď len osem častíc na liter. Zistili to aktivisti z občianskeho združenia Za našu vodu, ktorí dali vo švédskom laboratóriu testovať vodu z miestneho úradu Rovinka. Sedemdesiatpäť mikrometrov je asi ako hrúbka ľudského vlasu. To množstvo nie je veľké, ale keďže sme boli dlhé roky hrdí na to, že na Žitnom ostrove je kvalitná voda, nie je asi dôvod, aby sme pili mikroplasty – vyjadrili sa aktivisti. Výsledky chcú aktivisti v ďalšom kroku porovnať s analýzami minerálnych a balených vôd. Viac sa dozviete v pondelkovom Teleráne.

Na krku má jedenásť detí!

Jedenásť detí, ktoré sú hlavnými hrdinami seriálu Oteckovia, má pod palcom bývalá detská hviezda Dagmar Duditšová. Čo všetko ich musí naučiť? Ako ich učí herectvo? Čo majú deti herecky najťažšie? Ako sa učia texty? Prezradí talentovaná herečka už v pondelok v Teleráne.

Susedia v novom prostredí a novom šate

Seriál Susedia prichádza na televízne obrazovky v novom šate. Seriáloví herci majú nové kostymérky, takže sa postavám zmenil ich šatník. A to nie je všetko! Sledujte pondelkové Teleráno a dozviete sa viac.

Teleráno s Kvetkou a Tomášom už v pondelok 2. septembra od 6.00 h na Markíze

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 22. januára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na