MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Do škôlky vám vezmú iba zaočkované dieťa

22. 08 2019 15:07 | lm
Do škôlky vám vezmú iba zaočkované dieťa
Do škôlky vám vezmú iba zaočkované dieťa Foto: Shutterstock.com

Do predškolského zariadenia by po novom mohlo byť prijaté už len také dieťa, ktoré sa podrobilo povinnému pravidelnému očkovaniu.

Do škôlky vám vezmú iba zaočkované dieťa

Návrh zákona, podľa ktorého by do predškolského zariadenia mohlo byť prijaté len také dieťa, ktoré sa podrobilo povinnému pravidelnému očkovaniu, zodpovedajúcemu príslušnému veku podľa očkovacieho kalendára, schválila v stredu vláda.

Závislosť mladých od antidepresív či liekov na spanie rastie

Podľa odborníkov stúpa užívanie liekov tzv. psychofarmak u mladých pacientov. V obľube sú najmä antidepresíva. Berieme lieky proti úzkosti, stresu, ale aj na spanie. Analgetiká patria medzi najčastejšie užívané lieky, či už na predpis, alebo voľne predajné. Pre mnohých je užívanie liekov pohodlnejšie ako dlhodobá pomoc v podobe terapie. Psychiatri upozorňujú aj na to, že sa znižuje vek užívateľov antidepresív a liekov na duševnú nepohodu. Medzi tínedžermi je dnes už bežné zháňať benzodiazepíny na čiernom trhu

Prezidentka na návšteve Nemecka v znamení boja za slobodu

Prezidentka Zuzana Čaputová absolvovala v Nemecku nástupnú návštevu. Slovenská hlava štátu od svojej júnovej inaugurácie už navštívila Česko, Maďarsko, Poľsko, Francúzsko, Belgicko a Švajčiarsko. Návšteva sa konala v čase 51. výročia vstupu vojsk Varšavskej zmluvy do Československa. Martin Petro bol ako redaktor Televíznych novín na ceste s prezidentkou, ako cesta prebiehala a čo zažili?

Teleráno sledujte v piatok, 23. augusta, o 6.00 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 22. januára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na