MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Nová pesnička Dominiky Starej sa zrodila zo sklamania v láske

13. 08 2019 14:51 | lm
Dominika Stará
Dominika Stará Foto: TS

Dominika Stará sa vyspievala zo svojej minuloročnej letnej lásky.

Nielen platničky vás môžu bolieť

Facetové kĺby sú malinké kĺby, ktoré vychádzajú zo stavcov. Vďaka nim sa nedokážeme otočiť o stoosemdesiat stupňov. Zabezpečujú, že sa nakloníme a ohýbame len do určitej miery. Sú to kĺby ako každé iné a vedia pekelne bolieť. Najčastejšie preto, lebo ich postihne artróza, chronické zápaly. Pri artróze v kolene bolí len koleno, ale malý facetový kĺb dokáže vyvádzať v celej časti chrbtice a vystreľovať bolesť až do nôh alebo rúk. Ak nie sú extrémne zdegenerované, lekár nemá šancu vidieť na CT alebo magnetickej rezonancii, že spôsobujú bolesť. Doktori na to môžu prísť len tak, že kĺbiky na chvíľu vyradia zo šírenia bolesti a vy si potom doma zapisujete, ako sa cítite.

Na Slovensko doniesol prvú medailu z CrossFit Games

Matúš sa CrossFitu venuje 2 a pol roka, za krátky čas sa mu podarilo mnoho úspechov. Prvú súťaž si vybral CrossFit-ovú súťaž v Nemecku, kde sa spomedzi 300 uchádzačov kvalifikoval a vyhral aj prvé miesto. Na jar roku 2019 sa konali majstrovstvá Slovenska vo vzpieraní v Košiciach, kde opäť obsadil prvé miesto a tak sa stal majstrom Slovenska vo vzpieraní. Jeho snom bolo dostať sa na CrossFit Games do USA. Je to najväčšia súťaž v tomto športe, kde sa dostane len 10 najlepších z celého sveta. Kvalifikácia prebiehala v dvoch kolách, v prvom kole postúpilo top 200 z 4300 atlétov, v tomto kole sa Matúš umiestnil 4. a dostal sa ďalej. V druhom kole bojoval o miesto v top 10 a podarilo sa mu postúpiť na CrossFit Games zo 6. miesta. Súťaž sa konala v Madisone štáte Wisconsin. Celkovo obsadil Matúš 2.miesto – je to historicky prvá medaila pre Slovensko z CrossFit Games.

Nová pesnička sa zrodila zo sklamania v láske 

Slovenská romantická speváčka Dominika Stará po úspechu predošlej balady s názvom Dúfam, vsadila opäť na slovenčinu. Jej novým počinom je skladba s názvom Neodolávaj. Hoci ide o pieseň, ktorá vás roztancuje horúcimi latino rytmami, Dominika ostala verná svojmu typicky nežnému prejavu. Žiadnu infantilnosť však nečakajte. Speváčka dozrela a v texte sa spovedá zo sklamanej lásky. „Je to moja osobná výpoveď, no som presvedčená, že sa v príbehu nájde veľa mladých ľudí," prezrádza.

Teleráno sledujte v stredu, 14. augusta, o 6.00 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 15. júla, o 6.00!
Sledujte celé epizody na