MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Precestovali svet v stopách najznámejších filmov!

09. 08 2019 14:59 | lm
profimedia-0378656677.jpg
 

Maťo a Dominika z Hlohovca sa rozhodli pre radikálnu zmenu - zbalili si najpotrebnejšie veci a vydali sa splniť si sen o ceste okolo sveta.

Neznalosť lekárov angličtiny ju takmer stála život

Olga Shebanova (26) vyštudovala právo v ukrajinskom meste Dnipro. Keď na Ukrajine v roku 2014 vypukla vojna, uvedomila som si, že by chcela robiť niečo prospešnejšie. Založila charitatívnu organizáciu pre rodiny a deti, ktoré utekali z vojnových zón na Donbase a Luhansku. Potom pracovala pre OSN a jej snom bolo založiť pobočku svojej charity v Iraku. Namiesto toho však skončila na Slovensku a keď v slovenských nemocniciach takmer prišla o život, rozhodla sa založiť startup Healthclip. Ten má ľuďom umožniť nosiť svoju zdravotnú dokumentáciu neustále so sebou a za pár sekúnd ju zmeniť do cudzieho jazyka.

Precestovali svet v stopách najznámejších filmov!

Maťo a Dominika z Hlohovca sa rozhodli pre radikálnu zmenu - zbalili si najpotrebnejšie veci a vydali sa splniť si sen o ceste okolo sveta. Keďže sú obaja filmoví fanúšikovia, počas ich ciest sa zameriavajú aj na návštevu lokalít z kultových diel kinematografie.

Slovenka bádala na expedícii v Arktíde

Patrícia Bátovská má 19 rokov, študuje na Toulouse Business School vo Francúzsku a je prvou Slovenkou, ktorá sa zúčastnila na expedícií Arctic Climate Force v Arkítde. Viedol ju Robert Swan, ktorý ako prvý dosiahol pešo Severný aj Južný pól. Za polárnym kruhom sa Patrícia plavila na lodi National Geographic a spolu s odborníkmi zisťovala, ako klimatická zmena ovplyvňuje zvieratá, ľadovce, ale aj statiku budov, ktoré stoja na topiacom sa permafroste. Organizátori expedície vybrali 80 ľudí z 5000 uchádzačov, medzi nimi aj ju ako prvú Slovenku.

Teleráno sledujte v pondelok, 12. augusta, o 6.00 na Markíze!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v stredu, 22. januára, o 6.00!
Sledujte celé epizody na