MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Komik pátra po zabudnutých miestach Slovenska

02. 08 2019 12:52 | lm
Fero Joke
Fero Joke Foto: TV Markíza

Rozhodli sme sa vám spolu s Ferom Jokeom v letnom špeciáli priblížiť menej známe miesta na Slovensku, ktoré tiež stoja za návštevu.

Melónové diéty: zdravé chudnutie či jojo efekt?          

Melón oproti iným druhom ovocia pri rovnakom množstve neobsahuje toľko kalórií a zároveň dokáže paradoxne pri vysokom podiele vody aj zasýtiť. Obsahuje množstvo dôležitých vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné k celkovému fungovaniu ľudského organizmu. Ide o vitamíny A, B aj C, taktiež obsahuje minerálne látky ako železo, magnézium, draslík či vápnik. Vďaka tejto kombinácií nebudete hladní a a takmer isto budete okamžite chudnúť. Melón zároveň obsahuje aj dostatok cukrov. Budete mať dostatok energie, ktorú môžete využiť na aktívne športovanie aj v lete. Nevýhdou takejto diéty je ale nevyváženosť stravy, možný úbytok svalov a nie tuku a tiež následný jojo efekt, keď sa vrátite k normálnej strave.

Riziká letnej obuvi

Keď ortuť teplomera ukazuje na vyššie hodnoty, obvykle siahame po populárnych žabkách. Naše nohy majú prístup k vzduchu a cítime sa lepšie ako v teniskách. Táto najobľúbenejšia letná obuv však má aj svoje úskalia. Každoročne s príchodom sezóny vychádzajú nové štúdie, ktoré upozorňujú na ich riziká. Malým deťom hrozia deformované chodidlá a u dospelých sa takáto nevhodná obuv môže prejaviť bolesťami chrbtice, bedrových kĺbov, či vznikom artritídy. Sú žabky skutočne také zlé?

Komik pátra po zabudnutých miestach Slovenska

Slovensko je krásna krajina, kde je mnoho nádherných miest, možností na rôzne výlety, či už známych alebo aj takých, ktoré možno nepoznáte. A práve tie menej známe miesta sme sa vám rozhodli v našom letnom špeciáli priblížiť. V spoločnosti skvelého človeka, komika Františka Košarišťana, známeho ako Fero Joke, sme sa vybrali spoznávať našu nádhernú krajinu.

Pozrite si Teleráno v pondelok, 5. augusta, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 6. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na