Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Stala sa osobnou múzou Johna Galliana

30. 07 2019 16:37 |
Teleráno
Teleráno

Nikdy nesnívala o tom, že bude na módnych mólách - napriek tomu je dnes jednou z najúspešnejších slovenských topmodeliek v zahraničí.

Podporuje rozumný prístup k móde

Alžbeta začala ekologickými vrecúškami z textilného odpadu. Dnes vlastní jednu z najznámejších módnych značiek na Slovensku. Všetko tvorí z upcyklovaného oblečenia. Snaží sa pracovať s prírodnými materiálmi, ako bavlna a ľan. Tieto materiály získava predovšetkým od ľudí, ktorí sa zbavujú svojho oblečenia. Ďalší náš zdroj sú secondhandy. Dodávajú tovar, ktorý sa nepredal ani v tých najväčších výpredajoch

Výroba kolekcií prebieha v jednotlivých fázach. V prípravnej fáze sa vytvoria prototypy. Následne sa snažíme získať kvalitný materiál, z ktorého sa vyrobia jednotlivé originálne kúsky.

Používajte klimatizáciu s rozumom

Výsledky štúdií hovoria, že tí, ktorí trávia veľa času v klimatizovanom prostredí, častejšie navštevujú lekárov. Sťažujú sa na problémy s ušami, nosom, hrdlom, dýchaním a kožné ochorenia. Studený vzduch zbavuje kožu vlhkosti, z čoho vznikajú kožné ochorenia, trpieť môžu aj vlasy. Nebezpečné je, keď klimatizácia fúka priamo na vás, keďže takto ste prakticky v prievane. Stačí pár desiatok minút a - prechladnete. Ešte horšie je, keď klimatizáciu nastavíte na výrazne nižšiu teplotu, ako je vonku. Rozdiel medzi vonkajším a vnútorným prostredím by nemal byť viac ako 8 až 10 °C. Inak organizmus pri prechode z klimatizovanej miestnosti do horúceho prostredia utrpí teplotný šok, čo sa môže negatívne odzrkadliť na vašej imunite.

Stala sa osobnou múzou Johna Galliana

Barbora Brušková pochádza z Partizánskeho. Nikdy nesnívala o tom, že bude na módnych mólách - napriek tomu je dnes jednou z najúspešnejších slovenských topmodeliek v zahraničí. S obľubou s ňou spolupracujú značky ako Maison Margiela, John Galliano a má za sebou aj niekoľko fotení pre Vogue či exkluzívnu prehliadku pre Yves Saint Laurent.

Pozrite si Teleráno v stredu, 31.júla, o 6.00!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 14. júna, o 6.00!
Sledujte celé epizody na