MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Cestuje aj v dôchodku!

29. 07 2019 13:40 |
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: fokke baarssen/shutterstock.com

Grafička Blanka Ulaherová je síce už niekoľko rokov na dôchodku, ale slobody a zážitkov má toľko...

Pripravte sa na elektronické novinky

Nenávidíte dlhé čakanie na úradoch? Už onedlho vám môže štát poslať nový občiansky poštou. Očakávať to môžu najmä seniori, ktorí zatiaľ nemajú elektronický občiansky preukaz. Ministerstvo vnútra pripravuje viacero noviniek.

Ibištek: dekoračný kvet, ktorý pomáha aj zdraviu

Ibištek je rastlina, ktorá dorastá do výšky až dvoch metrov. Je ľahko tvarovateľný a pre jeho krásnu farbu dotvorí akúkoľvek záhradu. Ibištek nemá ale len dekoračné vlastnosti, obsahuje veľa vzácnych látok, ktoré napomáhajú zdraviu. Aktuálne poznáme viac ako 200 druhov ibišteka. Ibištek bahenný - Nazýva sa aj ibištek veľkokvetý. Je to prevažne vonkajšia rastlina, ale môžete ho pestovať vo veľkej nádobe, napríklad na terase či balkóne. Pri jeho pestovaní nezabudnite na dodatočný prísun živín, čiže je potreba prihnojovania. Takisto treba myslieť na zazimovanie. Ako aj v iných prípadoch - je to teplomilná rastlina, ktorú treba pred zimou zabezpečiť. Pri pestovaní vonkajších ibištekov v záhrade v našich podmienkach všeobecne platí, že ich je vhodné umiestniť na čo najteplejšie miesto s dostatočným množstvom svetla. Potrebujú zalievať a takisto hnojiť. Napriek tomu, že sú mrazuvzdorné, tak sa ich odporúča na zimu zakrývať.

Kreslila v súdnej sieni počas procesu s Kočnerom a Ruskom

Počas súdneho procesu s Pavlom Ruskom a Marianom Kočnerom je v pojednávacej miestnosti zakázané fotografovať a nakrúcať obrazový záznam. V súdnej sieni umelcom nikto nepózuje, skicujú na kolene a narýchlo. Chýba im stojan a častokrát aj poriadny výhľad na ľudí, ktorých tváre sa snažia zachytiť.

Cestuje aj v dôchodku!

Grafička Blanka Ulaherová je síce už niekoľko rokov na dôchodku, ale slobody a zážitkov má toľko, že si ich nemôžu dovoliť ani o dve generácie mladší ľudia. Každý mesiac má zbalený ruksak a cestuje po svete. Zo svojich výprav píše blogy, fotí a stala sa vzorom pre starších ľudí. Žilinčanka absolvovala už stovky ciest a hovorí, že najkrajším momentom je samotné cestovanie. A to dokonca bez kopy peňazí a angličtiny.

Pozrite si Teleráno v utorok, 30. Júla, o 6.00!

 

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 6. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na