MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Zápaly močových ciest potrápia aj v lete

19. 07 2019 14:22 | lm
Zápaly močových ciest potrápia aj v lete
Zápaly močových ciest potrápia aj v lete Foto: Shutterstock.com

Zápaly močových ciest sú hneď po zápaloch horných dýchacích ciest druhou najčastejšie sa vyskytujúcou bakteriálnou infekciou.

Americká megahviezda koncertovala v starej železiarni

Miška Kertészová navštívila koncert RagnBone Mana na festivale Colours of Ostrava, čo je multižánrový medzinárodný hudobný festival konajúci sa v pristoroch starej železiarni. Štyri programové dni ponúkajú viac ako 350 programových bodov, koncertov, divadelných predstavení, filmov, workshopov, diskusií aj výtvarných výstav. Program sa bude odvíjať na 24 otvorených aj krytých scénach. Na festivale už roky známe medzinárodné fórum Meltingpot uvedie 150 rečníkov z 24 krajín na desiatich tematických scénach.  Hlavným lákadlom však bude hudba a atraktívni českí aj zahraniční interpreti. V zozname si fanúšikovia nájdu skupiny The Cure, Florence + The Machine, Rag'n'Bone Man, Years & Years, Rosalía, MO, ZAZ

Na čo všetko môžete využiť zaváraninový pohár

Zaváranie, čiže sterilizácia, je spôsob uchovania potravín, vďaka ktorému sa zbavíme všetkých nechcených baktérií a kyslíka v pohári. To zaistí dlhšiu čerstvosť pochutín. Okrem iného sa môžete aj kulinársky vybiť. Kombinovať najrôznejšie druhy ovocia či zeleniny s rozličným korením a skúšať, ako to bude chutiť, je skrátka zábava. Zavárať možno nielen ovocie a zelenina, ale aj mäso, huby, sirupy či hotové jedlá.

Zápaly močových ciest potrápia aj v lete

S infekciou močových ciest musí minimálne raz za život zabojovať takmer každý z nás. Zápaly močových ciest sú hneď po zápaloch horných dýchacích ciest druhou najčastejšie sa vyskytujúcou bakteriálnou infekciou, na ktorú sa podľa odhadov spotrebuje asi 20 % všetkých predpísaných antibiotík.

Keď luxus ubližuje

Sima Martausová miluje prírodu a má absolútny rešpekt k životu. Jej nový singel „Za život v hore“ vyjadruje na jednej strane Simin osobný názor na niektoré druhy „luxusu a pôžitkov“, a na druhej strane aj radosť a vďaku za to, že nie v každom prípade je to stratené a že všetko sa dá robiť aj s úctou a rešpektom k prirodzeným zákonom prírody a života v nej. „Za život v hore“ ma inšpirovalo to, že som si uvedomila, že niektorý druh luxusu alebo pôžitkov môže síce vyzerať lákavo, ale v konečnom dôsledku niekomu ubližuje. Napríklad zvieratám, ktoré ten luxus akože majú priniesť. Možno ani nevieme, čo všetko si museli vytrpieť zvieratá, alebo aj iní ľudia pre to, aby si niekto z nás mohol dopriať niečo, čo ani ku šťastiu nepotrebuje.

Teleráno sledujte v pondelok, 22. júla, od 6.00 na Markíze.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 6. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na