MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Uštipnutie hmyzom môže byť nebezpečné

16. 07 2019 14:23 | lm
Uštipnutie hmyzom môže byť nebezpečné
Uštipnutie hmyzom môže byť nebezpečné Foto: Shutterstock.com

Ako sa najlepšie ochrániť pred uštipnutím a ako ho ošetriť?

Uštipnutie hmyzom môže byť nebezpečné

Pobyt v prírode nám vie poriadne znepríjemniť hmyz. Niektoré potvorky prilákame aj sami a dokonca ich vyprovokujeme, aby na nás zaútočili. Iné nám napriek hrozivému výzoru neublížia. Ako sa najlepšie ochrániť pred uštipnutím a ako ho ošetriť?

Zobrať alebo nezobrať stopára?

Chodec je pri použití cesty povinný chodiť po ľavej krajnici alebo pri ľavom okraji vozovky. Stopári by mali vedieť aj to, že chodci nesmú používať diaľnice a rýchlostné cesty. Vodič motorového vozidla je zodpovedný za všetky osoby s ním cestujúce vo vozidle rovnako, a to bez ohľadu na to, či nastúpili do vozidla spolu, alebo pristúpili len na základe dobrovoľného súhlasu vodiča vziať neznámu osobu do motorového vozidla – stopára.

Zo sveta sa vrátil, aby objavil Slovensko

Rado má svoj blog s názvom Nie je túra bez Štúra, zaoberá sa spoznávaním Slovenska. Po troch rokoch v zahraničí dal výpoveď v práci a vrátil sa späť na Slovensko. Založil tento cestovateľský blog a stal sa z neho turista vo vlastnej krajine. Snaží sa so Štúrom ukázať, že Slovensko má čo ponúknuť a stačí mu dať len šancu. Lokality, ktoré ho nečakane oslovili, sú Špania dolina, námestie v Komárne a obec Haluzice. Aktuálne chce zdolať 6 štítov vo Vysokých Tatrách a vyzve aj svojich čitateľov, aby sa k nemu pridali.

Pozrite si Teleráno v stredu, 17.júla, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 6. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na