MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Introvertka, ktorá valcuje youtube

15. 07 2019 15:03 | lch
Patra Bene
Patra Bene Foto: Instagram/patrabene

Hovorí o sebe že je introvertka.

Prípady podvedených dovolenkárov: Na čo si dať pozor?

Výber dovolenky, cestovnej kancelárie a úrovne služieb je definitívny. Ak už raz na zvolený zájazd nastúpite, je len veľmi ťažké ovplyvniť, čo sa bude v jeho priebehu diať. Medzi najčastejšie sťažnosti zákazníkov patrí najmä to, že im neboli poskytnuté dohodnuté služby alebo úroveň hotela nezodpovedala tvrdeniam cestovnej kancelárie.

Čudné praktiky leteckých spoločností?

Narodil sa im vnuk a chceli za ním vycestovať do Sarajeva. Netušili ale, že im let z Budapešti prekazí plná kapacita cestujúcich v lietadle. Z hodinového letu sa tak stala 10 hodinová cesta autom. Manželia z Prešova ale neboli jediní, ktorí sa s kúpenými letenkami nedostali do lietadla.

Manželia Smerigovci si letenky kúpili dva mesiace pred odletom. Na letisku čakali niekoľko hodín, prešli kontrolami, dokonca im do lietadla naložili aj batožinu...

Pripravte si humus, kuskus aj falafel!

Hummus je jedlo, ktorého základ je dôkladne uvarený cícer. Ďalšou zložkou je kvalitná Tahini pasta a citrónová šťava. Pre predstavu na prevádzkach minieme spolu viac ako jednu tonu surového cícera mesačne.

Tiež budú pripravovať falafel - cícerové guľôčky a hovädzie s baraním a kuskus.

Introvertka, ktorá valcuje youtube

Patra Bene - Hovorí o sebe že je introvertka. Svojou tvorbou sa snaží nielen pobaviť ale aj pomôcť. Na rozdiel od väčšiny blogeriek jej záujmom nie je fashion a beauty ale rôzne pokusy, zaujímavosti. Najprv vôbec nechápala, že na základe nakrúcania videí niekto môže zarobiť, no potom sa jej videá začali páčiť a ona začala naberať na popularite. Na scéne je od roku 2015. Patricia vyrastala bez telefónov, čiže ako vraví mala super detstvo.

Približuje vedu "ľudskou rečou"

Samuel Kováčik momentálne pôsobí na Dublinskom inštitúte pokročilých štúdií, kde sa intenzívne venuje výskumu štruktúry priestoru. Jednou z najväčších otázok, ktoré rieši, je aj to, ako vesmír vôbec vznikol a výskum prináša svoje výsledky. Okrem svojich pracovných aktivít je však Samuel Kováčik známy aj svojím projektom Vedátor, pomocou ktorého sa snaží priblížiť ľuďom na Slovensku vedu "ľudskou rečou". Nielen dostať mladých k vede, ale predovšetkým naučiť ich kritickému mysleniu, je podľa Kováčika snáď najdôležitejším poslaním celého projektu. Preto sa pri svojich aktivitách do istej miery venuje aj vyvracaniu hoaxov či mýtov - ľahkou, poučnou, neagresívnou formou.

Pozrite si Teleráno v utorok, 16.júla, o 6.00!

 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 6. decembra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na