MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Nepočujúca Slovenka svetovou tenisovou jednotkou!

10. 07 2019 14:44 | ls
Nepočujúca Slovenka svetovou tenisovou jednotkou!
Nepočujúca Slovenka svetovou tenisovou jednotkou! Foto: Instagram/janosikova.janka

Venovala sa rôznym športom, z ktorých ju najviac dostal tenis, dnes si bez neho nevie predstaviť život.

Nedovoľte, aby hádky zmenili dovolenku na nočnú moru

Možno to poznáte aj vy. Celý rok sa tešíte na spoločnú dovolenku a zrazu sa pohádate. Dokonca sa to stáva aj dvojiciam, ktoré sa počas roka nehádajú vôbec. Zladiť totiž predstavy dvoch rôznych ľudí, to je ťažké aj počas bežného fungovania vo vzťahu, tobôž na dlho očakávanej dovolenke. Komplikácie jednoducho prídu a ak si ich necháte pripustiť k telu, môžu prerásť až do hádky. Pomyslíte si, ako je to možné? Veď dovolenka by mala byť obdobím oddychu, radosti, spokojnosti a užívania si pokoja. Ako zvládať situácie tak, aby sa nezmenila na nočnú moru?

Nepočujúca Slovenka svetovou tenisovou jednotkou

Vedeli ste, že Slovensko má svetovú tenisovú jednotku? Volá sa Janka Jánošíková, je z Rovinky pri Bratislave a má 21 rokov. Je najlepšou svetovou tenistkou medzi nepočujúcimi. Trénuje v Love4Tennis Dominika Cibulkova Academy, občas aj priamo s Dominikou Cibulkovou. Janka je rodená bojovníčka. Keď mala tri roky, zažila šok - prišla o sluch. Zostala tichá a utiahnutá, zažila šikanu od iných detí. Veľmi jej pomohla rodina. Z nepríjemnej situácie ju dostala tiež hyperaktivita. Venovala sa rôznym športom, z ktorých ju najviac dostal tenis. Dnes si bez neho nevie predstaviť život. Akadémia Love4Tennis Dominika Cibulkova Academy je pre Janku druhým domovom. Má tam veľa kamarátov a super trénerov, ktorí stoja pri nej. V októbri ju čakajú majstrovstvá sveta v tureckej Antalyi.     

Masku do klipu vyrábal 6 hodín!

Práve sa vrátil z dovolenky v Chorvátsku, kde bol s veľkou partiou a s maminkou! Sociálne siete bavili rôznymi fotkami napr. aj kolektívnym cvičením (aj s mamou!). Miro je veľký cestovateľ, v zime je v exotike, rád sa vracia do Izraela. Neváha však preletieť pol sveta kvôli koncertu milovaných interpretov. Asi najväčši zážitok bol nedávne vystúpenie Janet Jackson, s ktorou sa dokonca aj osobne stretol. Ako si Miro užíva leto, dovolenku, kde všade už bol, kam by ešte chcel ísť, čo všetko zažil a v neposlednom rade aj čo má nové v hudbe zistíme už v zajtrajšom Teleráne.

Pozrite si Teleráno vo štvrtok, 11.júla, o 6.00!

 

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - vo štvrtok, 24. októbra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na