MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Ed Sheeran pobláznil Prahu!

09. 07 2019 15:43 |
Ed Sheeran
Ed Sheeran Foto: Profimedia.sk

Fanúšikovia sa konečne dočkali!

Všetko čo potrebujete vedieť pred odletom na dovolenku

Sú nejaké zmeny v bezpečnosti oproti minulému roku? / Zopakujme si, ktoré predmety si nesmiem vziať na palubu lietadla. / Sú predmety, prípadne látky, ktoré si nesmiem zabaliť ani do podanej batožiny? Internetom kolovali napríklad informácie o mimoriadne nebezpečnej ortuti - teda klasický teplomer by asi v mojej batožine nemal čo hľadať. Je to pravda? / Aké rozmery má mať môj kufor, ktorý so mnou ide do kabíny? Čo v prípade, že až na letisku zistím, že je väčší/ťažší? / Ako je to s nadrozmernou batožinou - paddleboard alebo surf. Treba za takúto batožinu doplácať? Vzťahujú sa na ňu nejaké špeciálne požiadavky? / Čo v prípade, že mi z batožiny niečo vyberú - je to navždy stratené alebo sa k tomu ešte niekedy dostanem? / Čo najčudnejšie prepravovali/chceli prepravovať cestujúci na BA letisku? / Ako je to s prepravou domácich zvierat?

Ed Sheeran pobláznil Prahu!

Fanúšikovia sa konečne dočkali! Ed Sheeran odohral dva skvelé koncerty v Prahe (v nedeľu 7.7. a v pondelok 8.7.). Jeho predskokanmi boli držiteľ Brit Award a troch nominácií na Grammy, James Bay a severská popová speváčka Zara Larsson. Viac o koncerte povie Zuzka...

Aké je riziko, že na vás na dovolenke zaútočí žralok?

Na Jadrane v okolí Makarskej riviéry sa objavil žralok. Dravca na videu zachytil nemecký turista. Najskôr sa vravelo o žralokovi modrom, jednom z takmer tridsiatich druhov týchto parýb, ktoré sa objavujú v Jadranskom mori. Potom odborníci usúdili, že ide o žraloka mako, ktorý sa vrátil na Jadran po 40 rokoch. Ide vraj o veľmi rýchleho žraloka, ktorý dokáže plávať rýchlosťou až okolo 70 kilometrov za hodinu. Po niekoľkých dňoch bol rovnaký žralok videný neďaleko Primoštenu - pravdepodobne ide o toho istého jedinca. Video žraloka z Chorvátska vyvoláva medzi dovolenkármi paniku. Máme sa však skutočne báť?

Ako prekonať strach, úzkosť, či fóbiu?

Dnes hovoríme o žralokoch, v Prahe sa konal veľký koncert, s letom sa v ľuďoch zvyknú vynárať rôzne obavy, strachy, či fóbie - strach z útoku predátora, sociofóbia, aviofóbia a pod. Ako ich prekonať?

Pozrite si Teleráno v stredu, 10.júla, o 6.00!

 
 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - vo štvrtok, 24. októbra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na