MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Pre Bartalosovcov je Movement súčasť života

20. 06 2019 13:43 |
Adrián Bartalos
Adrián Bartalos Foto: Instagram/adrian.bartalos

Adrián Bartalos prezradil ako sa dostal k Movementu.

Repelenty, sviečky, babské recepty: čo pomáha?

Daždivý máj a prudké oteplenie spôsobili, že na západnom Slovensku sa extrémne premnožili komáre. V katastroch obcí v povodí Moravy na Záhorí i mestských častiach Bratislavy dosiahol výskyt komárov vysoký až kalamitný charakter. Informuje o tom Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave na základe prieskumu, ktorý realizoval v katastroch obcí a mestských častí. Niektoré samosprávy už avizujú postreky. Kvôli klimatickým zmenám aj cestovaniu sa v Európe čoraz častejšie objavujú prípady nebezpečnej nákazy. Vo väčšine Francúzska už útočí komár prenášajúci vírusy zika, dengue či chikungunya. Voči krv sajúcim beštiám je najlepšia osobná chemická ochrana, teda používanie repelentov. Aj tu však treba byť opatrní. Môže totiž dráždiť oči aj pokožku.

Milovníci latina a kubánskych rytmov pozor!

Kubánska noc - Je to najväčší oudoor Latino event na Slovensku. V poradí už o 7. ročník pod názvom Najväčšia Kubánska Noc. Podujatie sa koná na nádvorí Neogotického kaštieľa v Galante, ktorý je aj symbol Galanty.

Miguel Méndez, rodák z Nikaraguy začal šíriť svoj kultúrny projekt v roku 1985, keď odišiel študovať na Slovensko. Jeho prvá tanečná skupina sa skladala zo študentov z Latinskej Ameriky. Neskôr založil slovenskú tanečnú skupinu. Zameriava sa na propagáciu a rozširovanie kultúry krajín Latinskej Ameriky na Slovensku i v celej Európe formou organizácie rôznych kultúrno-spoločenských podujatí v latinsko-americkom duchu.

Alkohol a tínedžeri - k poháriku sa uchýlia čoraz mladší

Policajti si minulý týždeň posvietili na opitú mládež. V Trenčíne spravili akciu pod názvom Mládež, ktorá bola zameraná proti požívaniu alkoholických nápojov mladistvými a maloletými osobami. Policajti predviedli až desať mladých ľudí pod vplyvom alkoholu - osem dievčat a dvoch chlapcov. Rekordérmi boli 14-ročná Sabina z Trenčína, ktorej zistili takmer jeden a pol promile. Daniel z Trenčína bol na tom podobne. Všetci dostali pokutu od desať eur po 33 eur. Polícia hneď kontatovala rodičov.

Pre Bartalosovcov je Movement súčasť života

Adrián Bartalos prezradil ako sa dostal k Movementu: Moja cesta pohybu, učenia a objavovania sa začala pred dvadsiatimi piatimi rokmi. Už ako 4-ročný som sníval o futbalovej kariére. Tejto loptovej hre som sa naplno venoval dvanásť rokov, s víziou splnenia svojho sna. Avšak moja nenásytná zvedavosť ma priviedla k cestovaniu a spoznávaniu iných svetových kultúr. Nečakane som sa ocitol v tanečných štúdiách, v gymnastických halách a na hodinách vzdušnej akrobacie. Neskôr sa pridali intenzívne tréningy boxu a capoeiry. Svoje vedomosti naďalej rozširujem na workshopoch svetovo uznávaných učiteľov pohybu. Adrián študoval fyziológiu ľudského tela v Amerike, kde začal objavovať rôzne oblasti pohybu. Taktiež navštevoval lektorov v Prahe a v Anglicku.

Pozrite si Teleráno v piatok, 21. Júna, o 6.00!

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v piatok, 19. júla, o 6.00!
Sledujte celé epizody na