MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Na ich hitoch vyrástla celá generácia: Privítame skupinu Exil

29. 04 2019 13:00 |
Exil v Teleráne
Exil v Teleráne Foto: TV Markíza

Zažili obdobie najväčšej slávy, dnes hrajú na plesoch a rôznych akciách.

Vznikla linka pomoci obetiam trestných činov

Najzraniteľnejší sú najmä seniori, ktorí sa dajú oklamať, podviesť najľahšie... Vytvorili 8 tzv. kontaktných bodov na jednotlivých okresných úradoch v sídle krajov, kde sú k dispozícií tri školené osoby (koordinátor a dvaja asistenti). Projekt poskytuje pomoc prvého kontaktu pre obete trestných činov a v závislosti od situácie a konkrétnych potrieb je obeti poskytnutá morálna alebo odborná podpora - v rámci každého kontaktného bodu, teda v každom kraji, sú k dispozícií aj odborníci: právnik, psychológ a sociológ, ktorý poskytujú bezplatné poradenstvo. Cieľovou skupinou v rámci projektu sú obete hlavne seniori (60+ rokov, tým sa venuje najväčšia pozornosť), obete trestného činu obchodovania s ľuďmi a trestných činov extrémizmu.

Koordinátori a asistenti robia besedy a osvetu pre seniorov aby sa nestávali obeťami trestných činov a okrem toho sieťujú aj množstvo spolupracujúcich subjektov.

Ako pomôcť osamelým starším ľuďom

Aká je práca opatrovateľov v zariadeniach sociálnych služieb? Čo presne robia a ako pomáhajú starým ľuďom? Ako je to teraz na trhu s opatrovateľmi / opatrovateľkami - sú zo Slovenska, alebo pomáhajú aj z iných krajín? Čoskoro ocenia najlepších v tomto odbore - vo viacerých kategóriách.

Na ich hitoch vyrástla celá generácia

Zažili obdobie najväčšej slávy, dnes hrajú na plesoch a rôznych akciách. Trnavská skupina Exil má svoje čestné miesto na slovenskom dancefloorovom nebi. Vznikli 15.januára 1991, vydali 4 albumy, boli najpredávanejšou skupinou roku 1995, 1996 (7.000 predaných CD za týždeň). Získali 2 zlate platne za predaj CD v počte viac ako 30.000 album Go Go Happy Go a I Want You. V roku 1997 predskupina Boney M. Najhrávanejšia skladba roku 1995 - Go Go Happy Go. Najhrávanejšia skladba roku 1996 - Kamarát. V súčasnosti chystajú nové verzie skladieb Go Go Happy Go a Holiday.

Pozrite si Teleráno v utorok, 30.apríla, o 6.00!

 

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Teleráno - v pondelok, 19. augusta, o 6.00!
Sledujte celé epizody na