Teleráno cover

MARKÍZA • PONDELOK - PIATOK • 06:00

Prvá Slovenka preplávala La Manche!

21. 08 2017 23:45 | www.markiza.sk
Diaľková plavkyňa Zuzana Jusková.
Diaľková plavkyňa Zuzana Jusková. Foto: Zdroj: Facebook/ Marek Delfiny ZP

V utorok privítame v Teleráne diaľkovú plavkyňu Zuzanu Juskovú - prvú Slovenku, čo preplávala Lamanšský prieliv!

Drunkorexia – nová nebezpečná závislosť

Popri mnohých poruchách stravovania – napr. anorexii, ortorexii a bulímii sa vyvinul ďalší nebezpečný fenomén dnešného sveta. Je ním tzv. drunkorexia, ktorá dostala svoje označenie vďaka spojeniu dvoch slov – drunk (v preklade – opitý) a anorexia. Táto porucha totiž v sebe spája dve nebezpečenstvá zároveň – hroziaci alkoholizmus a začínajúcu anorexiu. Viac vie PhDr. Jana Žemličková, PhD., riaditeľka RZ Sanatória AT.

S Celeste sú ako Slnko a Mesiac

Má len 18 rokov a na konte žánrovo pestrú hudobnú minulosť. V roku 2013 zaujala v pop-rockovom duete so sestrou Celeste Buckingham, neskôr sa našla v punkovom projekte The House United, ktorý vzbudil pozornosť singlom Emergency. Pred rokom vstúpila na scénu so svojím novým sólovým debutom Turn Me On. Naším hosťom bude v utorok speváčka Carmel Paradise.

Prvá Slovenka preplávala La Manche!

Štyridsaťtriročná diaľková plavkyňa Zuzana Jusková ako prvá Slovenka preplávala Lamanšský prieliv, keď časom 11 hodín a 16 minút utvorila nový slovenský rekord. V utorok ju privítame v Teleráne spolu s prvým Slovákom, ktorý v roku 2002 zvládol 36-kilometrovú náročnú trať medzi Anglickom a Francúzskom, diaľkový plavec Zoltánom Makaiom.

 

Upútavka

 
Teleráno - v utorok, 4. októbra, o 6.00!
Sledujte celé epizody na